Week van Marieke 26-2023 – leven vieren, rapporten en Nielson

Ondanks wat heftige momenten, hebben we weer een heerlijke week achter de rug. Zo trakteerden mijn vriendin en ik ons zelf op een lekker stuk taart om het leven te vieren, kregen de kinderen hun schoolrapporten mee naar huis en ging ik met mijn vriendinnen naar Nielson, terwijl de kinderen gezellig bij hun oom en tante sliepen.

Maandag

Na een rustige ochtendspits breng ik de kinderen naar school toe en daarna ga ik weer richting de trein om een paar uurtjes te werken op kantoor.

Na het werken plof ik thuis moe, maar voldaan op de bank in de tuin met een bakkie en een boek. En weet ik niet hoe snel ik mijn lange broek moet verwisselen voor mijn korte broek.

Met mijn tuttebel speel ik na schooltijd een spelletje Dobble waterproof. Deze Dobble is superhandig voor op het strand en bij het zwemband, want de kaartjes zijn gelamineerd.

Voor het avondeten maak ik weer eens lekker kip tandoori. Eigenlijk zouden we het alleen met naanbrood eten, maar de mini naans hebben ook last van de inflatie en zijn een heel stuk geslonken in de verpakking.

Samen met mijn bink stort ik me nog even op de heg in de tuin en proberen we hem al een heel eind te kortwieken.

Dinsdag

Het is al een hele tijd een enorme puinhoop op de kamer van mijn tuttebel. Zelf overziet ze het niet als ze het op moet ruimen, dus ga ik dat vandaag doen. Ik moet toch wachten op de nieuwe diningset voor in de tuin, dan kan ik me maar beter nuttig maken. Daarnaast merk ik dat als ik dit soort dingen voor mezelf inplan ik het ook echt ga doen en het ook rustiger in mijn hoofd wordt.

Met mijn vriendin ga ik lekker lunchen. Na het eten nemen we nog een stukje chocoladetruffeltaart van Koekela. Gewoon omdat het kan en je het leven soms moet vieren met taart.

Als ik thuiskom ga ik de nieuwe diningset in elkaar zetten en ik ben er echt onwijs blij mee. De tuin wordt er meteen een stuk gezelliger van.

Woensdag

Tijdens mijn wandeling heb ik even een break bij de huisarts. Ik heb een steelwratje op een rotplek zitten en die wil ik weg hebben, omdat ik er echt last van heb. Gelukkig kan ze het meteen doen, zodat ik niet nog een keertje terug hoef. Nu kan ik pijnloos mijn wandeling verder afmaken.

Gisteren is het er niet meer van gekomen om haar kamer helemaal op te ruimen, ik heb toen vooral veel uitgezocht en weggegooid. Vanmorgen lag er nog van alles op haar bed. Na het uitzoeken van de bakken en het opruimen van het bed is haar kamer helemaal opgeruimd. Iets waarvan ik hoop dat dat voorlopig zo blijft.

Samen met mijn tuttebel doe ik even gek en we maken een foto van ons samen.

Vanavond eten we voor het eerst aan de tafel buiten en ik vind dat echt enorm genieten. En ik ben blij dat we er nu eindelijk eentje hebben.

Donderdag

De kinderen mogen weer naar school toe en ik merk ondertussen aan alles dat ze wel echt toe zijn aan vakantie.

Ze huilt, maar ze lacht. Waar ik het vorige week echt teleurstellend vond gaan, had ik vandaag de zwaarste EMDR sessie tot nu toe. Naast het terug gaan naar de laatste paar uur van Eriks leven, was er ook ineens intens veel verdriet wat allemaal samen kwam. Iets wat heel normaal is, want door de EMDR komt er ruimte voor rouw en gemis in het hier en nu.

Na mijn EMDR sessie ga ik een rondje lopen. Waar ik normaal gesproken rond de veertig minuten wandel ben ik er nu na twintig minuten echt wel klaar mee en ga ik weer naar huis toe. Ik heb daarna ook nog een goed gesprek met de arboarts.

Mijn bink stort zich ondertussen volledig op zijn bijenhotel op school. Het is zo leuk om te zien hoe hij hier mee bezig is.

Ik probeer te lezen, maar ik kan me niet echt concentreren en ben steeds afgeleid. Iets wat ik best vervelend vind, maar waar ik maar aan toegeef. Het hoort er nu eenmaal bij.

Na zo’n dag als vandaag heb ik geen zin meer om te koken en dus laat ik de kinderen frietjes halen. Gelukkig had ik nog lekker zuurvlees in de vriezer dus dat eet ik er bij.

Vrijdag

Met De grote vooroordelenshow van Geraldine Kemper en Gwen van Poorten in mijn oren wandel ik weer een heerlijk rondje nadat ik de kinderen naar school heb gebracht.

Samen met een vriend verplaats ik de diningset en krijgt ook de loungeset een andere plek. De muurcirkels die ik in het oude huis op het balkon had, hebben we nu ook opgehangen. Ik heb voor in de stoelen ook kussentjes gekocht zodat je bij warm weer niet vastplakt aan de stoelen.

Ondanks dat het hun eerste jaar op deze school is, ze enorm hebben moeten wennen aan de manier van lesgeven, ze hun vader zieker zagen worden en hebben moeten dealen met het overlijden van hun vader, het gemis en de rouw die volop aanwezig is, hebben ze allebei een supergoed rapport.

Ik ben zo onwijs f*cking trots op mijn olijke duo. Ze hebben het ondanks alles gewoon gedaan. Mijn bink gaat volgend jaar naar groep 7 en mijn tuttebel naar groep 6. Maar eerst mogen ze nog twee weekjes naar school toe en daarna genieten van de zomervakantie.

We spelen gezellig samen een potje Triominos to go, die we ook hebben voor op de camping, want een zakje is makkelijker om mee te nemen dan een doos.

Na een vrij lange dag ga ik weer eens een keertje in bad als de kinderen op bed liggen. Ik kijk een paar afleveringen van Sex and the City en duik daarna lekker mijn bed in.

Zaterdag

Na een ochtendje opruimen in huis, is het tijd om de kinderen naar mijn broertje en schoonzusje te brengen. Ik ga vandaag een dagje weg met mijn vriendinnen. We gaan een paar uurtjes shoppen in Amersfoort, waar ik nog een keertje naartoe terug wil, want ik vind het echt een gezellige stad en wil er meer van zien.

We besluiten om in Amersfoort ook te eten en komen uit bij Brasserie Dichtbij. Het brood met smeerseltjes, de ossenhaas met groenten en de chocomousse zijn absoluut een aanrader om daar te eten.

Aansluitend rijden we naar Soest voor een concert van Nielson in het Cabrio openluchttheater. Het is echt weer geweldig. De show is zo ontzettend energiek, mijn vriendinnen en ik genieten er echt volop van, zelfs als Nielson Grijs zingt en ik breek.

Zondag

Na een niet al te beste nacht ben ik om zeven uur al klaarwakker door een ambulance die met gierende sirenes het dorp in komt rijden. Zo hebben we in ieder geval iets aan de dag.

Mijn olijke duo en ik zijn weer herenigd en aangezien mijn auto enorm ranzig is, nadat ik gisteren door de modder ben gereden, rijden we hem maar meteen door de wasstraat.

Mijn bink en ik gaan even wat planten ompotten, want de temperatuur is nu prima. Ook zijn kastanjeboom die hij zelf heeft gekweekt, krijgt een nieuwe pot.

Mijn tuttebel vermaakt zich ondertussen prima. Het is zo heerlijk dat ze gewoon haar gang gaat en lekker veel buiten is.

Het is racedag, dus kijk ik uiteraard naar de F1, dit keer de thuisrace van Red Bull in Oostenrijk. Max wint en is King of the Red Bull ring.

Vandaag is het tijd voor weer wat gezonder eten. Ik bak krieltjes, kook broccoli en braad de kippetjes in de oven.

Hoe was jullie week?

In deze blog wordt gebruik gemaakt van affiliate links, meer hierover lees je in de disclaimer.

Volg me ook op Facebook, Instagram en Pinterest

Volg:
Delen:

6 Reacties

  1. Adriaantje
    4 juli 2023 / 11:02 am

    Wat een mooie tuinset!
    Leuk hè, dat minikastanjeboompje.
    Amersfoort is zo’n gezellige stad: ooit liep ik er stage, later crosste, o nee, leerde ik autorijden daar enne mijn gaatjes voor oorbellen werden daar geprikt…
    Al in geen jaaaaren ben ik daar geweest, door jouw bericht krijg ik zin om weer eens er heen te gaan.
    Hartelijke groet.

    • Marieke
      Auteur
      5 juli 2023 / 9:15 pm

      Aah dank je wel! Ja leuk he dat boompje. Dan snel weer eens een dagje Amersfoort plannen dan

  2. Wendy
    3 juli 2023 / 7:33 pm

    Wat gaaf zeg, dat baby kastanjeboompje van de bink. Leuk als je zelf wat zaait, plant of stekt en er komt ook nog wat uit. Ik vind dat ook leuk. Ik heb vorig jaar in de lente zaadjes van een paprika uit de winkel in een potje gezaaid. Binnen gezet met wat plastic folie erover. Het kwam ook nog uit. Later heb ik ze in een pot in dectuin gezet en ik heb er ook nog echt een paar paprika’s aan gehad en kunnen eten. Leuk om te doen. Ik geloof dat ik ze in maart of zo heb gezaaid. Zou misschien ook wel met zaadjes van tomaat, of komkommer gaan denk ik.

    • Marieke
      Auteur
      3 juli 2023 / 7:59 pm

      Ja leuk he, volgend jaar willen we kijken voor een moestuintje benieuwd of dat lukt.
      Waren de paprika’s lekker?

      • Wendy
        4 juli 2023 / 5:35 am

        Ja ze smaakten wel. Ze zagen er alleen niet zo mooi uit als die uit de supermarkt. En je moet met paprika’s geluk hebben met het weer. Ze hebben veel warmte nodig. Wij hebben ook een klein moestuintje
        We hebben er aardappelen, koolrabi en sperziebonen in. Sperziebonen lukken meestal het beste. Daar komen eigenlijk nooit geen beestjes en ziektes aan. Bij koolsoorten heb je al snel rupsen enzo.

        • Marieke
          Auteur
          5 juli 2023 / 9:15 pm

          Aaah wat goed zeg!! Heel leuk!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.