Week van Marieke 09-2025 – studiedag, feestweek en carnaval

Carnaval, carnaval en nog eens carnaval. Had ik al carnaval gezegd? Want daar bestond de afgelopen week voornamelijk uit. Gelukkig hebben we ook nog wel andere dingen gedaan hoor. Je leest het allemaal in een nieuw weekoverzicht.

Maandag

De kinderen hebben vandaag studiedag en daarom heb ik een dagje vrijgenomen. Mijn tiener heb ik al op de manege afgezet, waar ze deelneemt aan de ponyverzorgingscursus. Thuis ga ik even mijn bestelling van Pretty Curly Girl opruimen en de open producten ook weer netjes neerzetten. Je zou bijna denken dat ik fan ben van dit product.

Met mijn puber ga ik gezellig naar de bioscoop toe, waar we de film Paddington in Peru gaan kijken. Even één op één tijd met hem is ook belangrijk.

Voor het avondeten maak ik een simpele pasta klaar, want er mag ook weer getraind gaan worden.

Dinsdag

Aangezien het bijna carnaval is hebben de kinderen de hele week feestweek op school. Vandaag is het Kom in je onesie dag.

Voor het avondeten maak ik pasta pesto, was al lang geleden, maar het smaakt ons alle drie niet zo heel erg goed. Geen idee waar het aan ligt, maar het is niet anders helaas. Misschien is dat ook de reden dat we het al een tijd niet hebben gegeten.

Woensdag

Vandaag is het zet een gekke bril op dag. Hoewel ik er meerdere heb liggen, hebben ze allebei gekozen voor hun skibril.

Eindelijk is de My Muesli van De Mamma van weer verkrijgbaar en daarmee ook mijn eigen muesli. Hier worden we heel blij van, want we hebben beide muesli’s gemist de afgelopen maanden.

Ik werk vandaag maar tot twaalf uur. Ik ruim nog wat op in huis en daarna is het tijd om te lunchen.

De kinderen hebben op school een toneelstuk om een thema af te sluiten en het is echt heel erg leuk gedaan. Rond half vier is het tijd voor een bezoek aan de middelbare school in het dorp. We krijgen hier een uitgebreide rondleiding, wat wel fijn is, want zo kunnen we ook veel vragen stellen. Mijn puber weet nu helemaal zeker dat hij hier naartoe wilt.

Als de kinderen naar de voetbal zijn, heb ik me-time bij de leukste.

Het enige nadeel van bij Eva van de behandelstoel afgaan, is de kou. Er is namelijk niks lekkerders dan de voorverwarmde behandelstoel waar ik een uur lang op mag liggen.

Donderdag

Na een dagje werken op kantoor, kook ik als ik thuis ben een lekker Hollands prakkie. Het is er ook echt weer voor.

Met mijn vriendin ga ik een stuk wandelen. Helaas lopen we de laatste tien minuten in de regen. Gelukkig aan het eind pas, dat scheelt toch.

Sinds een tijdje heb ik Clipper thee ontdekt en eigenlijk drink ik dat alleen nog maar ’s avonds. Merk dat ik er beter van in slaap val dan met English Breakfast thee.

Als de kinderen op bed liggen, ga ik een poosje in bad liggen. Time flies, want ik zit ruim anderhalf uur in bad.

Vrijdag

Vandaag is het Kullekesbal, het carnavalsfeest voor de groepen zes tot en met acht van de basisscholen in het dorp en daar hebben ze stiekem best veel zin in.

Ik zit met mijn bakkie thee moed te verzamelen om mijn huishouden te gaan doen. Aangezien ik nu al weet dat ik er de komende dagen ook geen zin in ga hebben, moet het wel echt nu gebeuren.

Na de lunch breng ik de kinderen naar mijn zusje toe, waar ze dit weekend gezellig logeren. Daar krijg ik nog even de kans om te kroelen met mijn nichtje.

Dan is daar toch echt het moment aangebroken waar ik al weken naar uitkijk. Carnaval is aan en hoe. Ik ga gezellig met mijn vriendinnen naar het dorp toe en we hebben echt een onwijs leuke avond. Er wordt heerlijk gedanst en de drankjes gaan er goed in.

Zaterdag

Na twee uur slaap, ben ik echt onwijs brak en ben ik blij dat we vandaag niks hoeven, zodat we de hele dag bij kunnen trekken. Wel gaan mijn vriendin en ik nog wandelend naar het dorp toe, aangezien we trek hebben en ik vergeten ben yoghurt te halen. Uiteindelijk halen we worstenbroodjes bij de bakker. Naast de was doe ik verder niet zoveel dan alleen bankhangen.

Gelukkig voelen we ons na een rustig dagje fit genoeg om er weer tegen aan te kunnen gaan vanavond. Ik heb er dan ook echt weer ontzettend veel zin in.

Waar we gisteren nog naar verschillende tenten zijn gegaan, blijven we nu in één kroeg hangen. Het is daar erg gezellig en we houden het tot bijna het einde vol.

Zondag

Als ik wakker schrik hoor ik van mijn vriendin dat het al kwart voor elf is. Iets wat me verbaasd, want ik slaap nooit zolang op zondag, of nou ja lang, uiteindelijk heb ik gewoon bijna acht uur geslapen. Na het ontbijt en een verfrissende douche breng ik mijn vriendin naar het station toe. Helaas zit voor haar carnaval er weer op. Ik rijd meteen door richting mijn zusje, want ik ga de kinderen weer ophalen. Ik drink nog een theetje en daarna rijden we naar huis toe.

Het is de bedoeling dat we met zijn drieën naar het dorp gaan, maar de kinderen geven aan dat ze echt geen zin hebben en liever thuis blijven. Dus wandel ik in mijn eentje naar het dorp, waar mijn vriendinnen al met hun gezin zijn. Het is gezellig en tegen de klok van zeven uur wandelen we allemaal weer richting huis.

Hebben jullie carnaval gevierd? Ik lees het graag in de reacties.

Volg me ook op Facebook, Instagram en Pinterest

Volg:
Delen:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.