Week van Marieke 03-2026 – Efteling, Eriks sterfdag en truckshow

Het is de derde week van januari, wat betekent dat alle gebeurtenissen rondom en op Eriks sterfdag de revue passeren. Gelukkig was er ook ruimte voor het maken van nieuwe herinneringen en avonturen sparen. Zo gingen we geheel volgens traditie naar de Efteling toe en gingen we totaal onverwachts naar een truckshow in een dorp verderop, of nou ja naar het uitrijden van de trucks dan, want de show zelf was besloten. Weten wat we nog meer hebben gedaan? Je leest het in de nieuwe week van Marieke.

Maandag

Weet niet waar ik last van heb, maar ik heb bedacht dat het wel een goed idee is om in mijn pauze te gaan beginnen met de 28 days step challenge van NBFM. Gelukkig kun je niet zien dat ik het er heel erg warm van heb, wat wel voor het eerst is vandaag trouwens. Het is wel heel erg leuk, dat dan weer wel.

Mijn haar zit ook weer superfijn en daar ben ik echt heel blij mee, ondanks dat ik het pas laat heb gescruncht.

Ik duik even lekker op de bank met een boek, want ik ben bezig in Dating Queen en dat is echt een heel erg leuk boek.

Voor het avondeten maak ik kip tandoori en dat smaakt echt goed.

Dinsdag

Na er een hele dag afgelegen te hebben met een heftige migraine, ben ik blij dat het tegen etenstijd echt een heel eind weg is.

We maken nog een wandeling na het eten en daarna ploffen we lekker op de bank en gaan we nog een aflevering van The Rookie kijken.

Woensdag

Na mijn halve dag werken mag ik weer naar de leukste pedicure toe.

Mijn puber traint vandaag voor het eerst, na een peesontsteking in zijn hiel, weer eens mee en volgens eigen zeggen gaat het best lekker en heeft hij nog nauwelijks last. Dus dat is heel fijn.

Donderdag

Als ik terug kom van mijn werk, parkeer ik mijn auto thuis met deze kilometerstand. Hier kan ik dus oprecht heel erg blij van worden.

Vrijdag

Gisteravond zou ik eigenlijk na de vergadering van de ouderraad nog een workout hebben gedaan, maar dat is helaas niet meer gelukt. De vergadering is nogal uitgelopen, daarom dus maar meteen sporten als ik wakker ben en eigenlijk is dat best lekker zo.

Je stappendoel al gehaald hebben voor twaalf uur geeft wel echt een lekker gevoel. Helemaal met de wetenschap dat ik voorlopig ook nog niet op bed lig zeg maar.

Vanavond heb ik namelijk het nieuwjaarsfeest van mijn werk en daar heb ik onwijs veel zin in. Aan mijn make-up en haar zal het in ieder geval niet liggen.

Als voorgerecht krijg ik echt een onwijs lekkere carpaccio.

Het hoofdgerecht is een stukje sukade, waar ik best wel een beetje huiverig voor ben, omdat het met dit vlees twee kanten op kan, maar gelukkig is het heerlijk mals.

Het nagerecht is gebakken appel met ijs en vanillesaus. Na het eten gaan we gezellig feesten en de locatie waar we dit doen is echt fantastisch, al mag ik die dan weer niet delen, helaas.

Zaterdag

Na een ietwat korte nacht, begin ik mijn ochtend met een pilatesles. Waar ik in gedachten heb om lekker deze stretchles te gaan doen, raakt het nummer wat bij deze les hoort me enorm en voor ik het weet rolt er een traan over mijn wang. Dat het drie jaar geleden is dat wij Erik naar het hospice hebben gebracht, werkt ook niet echt mee.

We gaan maar weer eens tanken over de grens, wat me gewoon ruim twintig euro scheelt. Wat toch echt bizar veel is eigenlijk.

Vandaag is ons jaarlijkse uitje naar de Efteling met mijn zusje en haar kinderen. En dat is echt heel erg gezellig.

Met deze daredevils ga ik zelfs in De Baron, wat voor mijn tiener en neefje de eerste keer is, maar ze hebben er echt heel veel zin in.

Zondag

Vandaag is de rotste dag van het jaar, het is Eriks sterfdag. We gaan eerst wandelen en even tussendoor wat boodschappen doen, want daarna zouden we eigenlijk pyjamadag houden.

Ware het niet dat een vriend van me geappt heeft om te vertellen dat de trucks van een besloten truckshow om twaalf uur gaan uitrijden. We gaan dus die kant op en mijn puber heeft de tijd van zijn leven. Helemaal als die vriend hem ook nog meeneemt op de vrachtwagen om een trailer op te gaan halen. Hij heeft van een rotdag echt een mooie herinnering gemaakt. Dankbaar voor, want dat maakt het voor hem een stuk draaglijker en daarmee voor mij ook wat meer.

De afgelopen dagen zijn er kaartjes binnen gekomen om ons een hart onder de riem te steken en dat is echt zo onwijs lief.

Tijdens het boodschappen doen heb ik mezelf op tulpen getrakteerd. Ze doen me toch altijd denken aan Erik en dat hoort er vandaag toch ook een beetje bij.

Waar we de afgelopen twee jaar naar De Beren zijn gegaan, hebben we in overleg, nu gekozen voor sushi en dat smaakt weer heerlijk.

Na een paar afleveringen S.W.A.T., want we hebben The Rookie helemaal uitgespeeld, liggen de kinderen inmiddels op bed. Ik zit op de bank, onder een dekentje met mijn eigen gedachten en voor het eerst vandaag rollen er wat tranen over mijn wangen. Wat helemaal niet erg is, want het hoort erbij en het mag er ook gewoon zijn.

Hoe was jullie week? Ik lees het graag in de reacties.

Volg me ook op Facebook, Instagram en Pinterest

Volg:
Delen:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.